Gázautószerelés

Telefonos időpontegyeztetés:

06/20 95-68-473

Vagy személyesen a Kecskemét Külső-Szegedi út 9. cím alatt

Gázautóról

Az autógáz, más néven LPG folyékony halmazállapotú szénhidrogén gázok elegye, amelyet gépjárművek üzemanyagaként használnak. Környezetkímélöbb módon ég, mint a benzin, a környezetre nincs káros ózon romboló hatása. A gáz meghajtású motorok a katalizátort kímélik.

Az autógáz bizonyitottan környezet kimélő energiaforrás, szilárd részecske kibocsátás autógázzal történő üzemeltetés során gyakorlatilag nincs.

Magyarországon szigorú előírások vannak a gázüzemre való átalakítás illetve gáz beszerrelés tekintetében, így az autógázzal szerelt autó bitonságos.

Az autók amelyek LPG autógázt használnak, olcsóbban – környezebarát módon közlekednek, kímélik a motort .

Az átalakítás során a gépkocsi megtartja minden addig működő funkcióját , az utastérben csak a müszefalon elhelyezett kapcsoló változik, itt tud váltani az üzemanyagok között (benzin <> gáz )

A gáztartály a csomagtartóba kerül elhelyezésre, ez lehet akár pótkeréktartály is.

LPG Előnyei:
– olcsó üzemeltetés
– az egyik legkörnyezetbarátabb alternatív üzemanyag
– nagyobb megtehető távolság
– sürű kúthálózat Magyarországon és Európában
– kis helyet fogad el a csomagtartóban ( pótkerék helyére is elhelyezhető)
– beszerelési és fentartási költség alacsony

LPG Hátrányai:
– az LPG foszilis energiahordozó
– csomagtartóból elvesz némi helyet
– esetleg némi többletfogyasztás a benzines autókhoz képest ugyanazon teljesítmény eléréséhez

Biztonság:
A gázrendszer minden alkatrésze gyártási vagy behozatali engedéllyel rendelkezik megfelel az ENSZ-EGB67 előirásainak, ami azt jelenti, hogy a Magyarországon átalakított gépkocsik műszaki szinvonala megfelel az európai előírásoknak. Legkritikusabb alkatrész a gáztartály amely egyedi szilárdsági nyomáspróbával ellenőrzött acél , ütközésnél lezár a gáz nem folyik ki, komoly deformációra képes , kiszakadhat robbanás nélkül. A gáztartályokon elektromos mágneses szelep található, amely meghibásodás vagy diagnosztikai hiba esetében azonnal elzárja a gáz útját a motortérbe. NEM robbanás veszélyes, mert a hívatalos gázautó műhelyekben beszerelt gázrendszerek számos biztonsági szerelvényt tartalmaznak , amelyek baleset esetén megakadályozzák a gáz szabadba távozását.

Lehetséges a parkolás mélyygarázsban?
2011 októberétől engedélyezi a Belügyminiszter 26/2011. (IX.6.) BM. rendelete az Országos Tüzvédelmi Szabályzatról 601. § ( 6) Az ( 5 ) bekezdés pontja szerint a bejáratnál , jól látható módon a (Biztonsági szelep nélküli LPG üzemű jármű részére tilos a behajtás) felíratú táblát kell elhelyezni. Tehát megszünt az a rendelet, amely tiltotta a gázüzemű gépjárművek lehajtását, parkolását a mélygarázsokba, így azok az atók , melyek el vannak látva elektromos mágneses tekerccsel és bitonsági lefuvató szeleppel azokra a tiltás nem vonatkozik. Családi házakban , a padlószinten szellőző nyilásokat kell kialakítani.Mivel azonban a gépjármű tartályán elhelyezett mágnes tekecs a gépjármű álló helyzetében zárva van , így gyakorlatilag gázszivárgás nem jöhet létre.

Teljesítménycsökkenés és fogyasztásnövekedés:
Mivel az autógáz fűtőértéke alacsonyabb, mint a benzinüzemanyagé így ugyanazon teljesítmény eléréséhez 0-15 %- os fogyasztás növekedéssel kell számolni. Ennek a különbségnek befolyásoló tényezője lehet a motor állapota. Rosszul beállított benzinmotornál lehetséges az is, hogy gázüzemben a gépjármű kevesebbet fogyaszt. Az új korszerű, hengerenkénti befecskendezős gázredszerek esetében , már csak minimális, nem észrevehető téljesítmény csökkenésről beszélhetünk.

A motor élettartama:
A motor élettartama megnövekszik. Ez a gázüzemanyagnak köszönhető , mivel ha gázzal üzemel a motor, a benzinből kioldódó anyagok nem jutnak be a kenőolajba, nem szennyezik azt, így a motorban az alkatrészek a jobb minőségű kenőolajban futnak a gyári periódus alatt.

Az átalakítás ideje:
A legtöbb esetben egy mukanapot vesz igénybe.

Mekkora összegbe kerül az átalakítás:
Az autó ismeretében tudunk árajánlatot adni.

– gépkocsira vonatkozó gyártmány ,típusa
– évjárat
– motorteljesítmény
– motorkód ( vagy motorszám)

Függ az autó típusától, attól, hogy van-e sorozatátalakítási engedély a típushoz , vagy egyedi tervezés szükséges.

Beszerelés utáni teendők:
A sorozatátalakítási engedéllyel szerelt autók esetében egy adatlap kerül kiadásra, melyet az illetékes okmányirodában kell beadni és ott bejegyzik a forgalmi engedélybe a benzin, csepfolyós gáz üzemmódot az átalakítási engedély számával . Az egyedi átalakítási engedéllyel szerelt autók esetében a gépjárművet Hatósági Műszaki felülvizsgálaton kell bemutatni ott fogják kiadni az adatlapot és azután kell bemenni az okmányirodába.